Çirkiiin

Arvento Takip Sistemi

Arvento Takip Sistemi

Arvento Takip Sistemi

Standart Araç Takip Paketi

Yüksek konum hassasiyeti ile 7/24 takip ve kontrol

Yüksek konum hassasiyeti sunarak, temel araç takip ihtiyaçlarınıza yanıt veren tüm özellikler bu pakette. Standart Araç Takip Paketi ile araçlarınızı;

  • 7 gün 24 saat gerçek zamanlı ve geçmişe dönük takip edebilir,
  • Hız limiti, rota ve bölge tanımlayabilir,
  • Tanımladığınız konularla ilgili anlık uyarı mesajları alabilir,
  • Araçlarınız ve sürücüleriniz hakkında güncel ve geçmişe dönük raporlar alabilirsiniz.

 

Profesyonel Araç Takip Paketi

Filonuz İçin Daha Fazla Özellik, Daha Kapsamlı Takip

Araç takibin ötesinde filonuza ve sektörünüze özel araç takip çözümleri arıyorsanız Profesyonel Araç Takip Paketi sizin için mükemmel çözümler sunar.

  • Sıcaklık seviyesi tanımlayabilir ve bu sayede sıcaklık değerlerini takip edebilir,
  • Yakıt seviyesi ve yakıt tüketimini takip edebilir,
  • Depo kapağının açıldığı ve kapandığı yer ve zamanları takip edebilir,
  • Sürücü araç eşleştirmesi yaparak, sürücü profili oluşturabilir,
  • Kapıların açılma ve kapanma saatlerini ve yerlerini görebilir,
  • Sürücüleriniz için acil yardım sistemi kurabilirsiniz.

 

Araç Takip Sistemi Nedir?

Araç takip sistemi en temel tanımı ile araçların GPS uyduları sayesinde 7 gün 24 saat internete bağlı bir bilgisayar, akıllı telefon, tablet vs. üzerinden takip ve kontrol edilmesini sağlayan sistemlerdir. Araç takip sistemleri ile araçların hızları, izlemiş oldukları rotalar, duraklama yaptıkları yerler, rölanti süreleri gibi çok sayıda bilgi, haritalar üzerinden anlık ve geçmişe dönük olarak izlenebilir, anlık ve geçmişe dönük raporlar ile, kayıt ve kontrol altına alınabilir.

Araç Takip Sistemi Nasıl Çalışır?

Araç takip sistemleri temel olarak GPS, GSM/GPRS, sayısal haritalar ve özel yazılımlardan oluşan bir sistem içerisinde çalışmaktadır. Araçlara takılan mobil veri cihazları, GPS uydularından aldıkları iki bilgiyi (Uydu sinyalinin gönderildiği gerçek zaman ve uydunun sinyal gönderildiği anda yörüngedeki konumu) ve bağlı sensörlerden gelen sıcaklık ve benzeri telemetri bilgilerini, GSM/GPRS şebekesi üzerinden kontrol ve iletişim merkezine aktarırlar. Gelen bu bilgiler özel yazılımlar sayesinde derlenir ve sunucular üzerindeki veri bankasına kaydedilir. Kullanıcı tarafında ise özel yazılımlar sayesinde araçlar, internete bağlı bir bilgisayar ve akıllı telefon/tablet ile anlık veya geçmişe dönük olarak izlenebilir, araçlardan gelen bilgiler görülebilir, araçların alarm ve program durumları değiştirilebilir. Bu yapı araç takip sistemlerinin temel çalışma mantığını oluşturur.

Meta Kelimeler


Mrt.37?--**